PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32298}

Wina Woltera

La faute à Voltaire
7,3 332
oceny
7,3 10 1 332
Wina Woltera
powrót do forum filmu Wina Woltera

Wolter

ocenił(a) film na 7

Bardzo przyjemny film o emigrantach. Bardzo prawdziwy, reżyser bez skrupółow każe głównemu bohaterowi wracać do swej ojczyzny w najbardziej pomyślnym dla niego momencie. To smutne ale zarazem bardzo przemawiające. Elodie Bouchez gra lekko upośledzoną dziewczynę. Jej zachowanie czasami jest bardzo irytujące, do tego stopnia że przynajmniej ma się ochotę na nią nakrzyczeć i powiedzieć Jallel nie zadawaj się z nią : to zwykła zdzira. Cóż czasami człowiek się myli.
ps. jak ktoś by mógł mi wytłumaczyć to o co chodzi z tym Wolterem w tytule

buc

re Wolter
Filmu nie widziałem, ale żeby dowiedzieć się o jego tytule wystarczy, iż sięgniesz do pierwszej z brzegu encyklopedii (może być nawet encyklopedia szkolna) i zajrzec pod hasło
Voltaire (bądź w spolszczonej wersji Wolter).

Wolter wielkim humanistą był, ole. Taki papież przewrotu umysłowego drugiej połówki XVIII wieku.

ocenił(a) film na 7
sarcasm

hmmm...
...jeśli nie widziałeś filmu to mi za bardzo nie pomożesz bo chodziło mi o kontekst w jakim występuje imie tego jakżeż słynnego człowieka w tytule filmu. Egzamin z filozofii zdałem na 3- ale jeszcze wiem kim był Wolter.

buc

ops sorki
Ops sorki, źle to wszystko zrozumiałem. Jeszcze raz sorki.

ocenił(a) film na 8
buc

Czesc! Ja nie ogladalam filmu od poczatku,sadze, ze ta info zostala podana wlasnie wtedy, bo film ogladalam bardzo dokladnie.

"Jego pierwszy samodzielny film to poruszająca, pełna ciepła i humoru opowieść olosach 27 - letniego Tunezyjczyka Jallela, który w poszukiwaniu zarobku przybywa do Francji - "kolebki wolności, równości i
braterstwa, kraju Woltera", jak radzi mu mówić wujek, towarzyszący
Jallelowi w biurze imigracyjnym"- znalazlam to w programie TV.
Pozdrawiam:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones